Екзогенні бронхіолоальвеоліти. Паркетная доска.

Етіологія.

Хвороба викликається вдиханням дрібнодисперсного (1-7 мкм) складної за складом пилу – дериватів рослин і тварин, бактерій, актиноміцетів, сапрофітних грибів у вигляді пептидів, гістонів, полісахаридів та ін. Подібне захворювання описано як екзогенний алергічний альвеоліт під назвою «легке фермера »(сільськогосподарських робітників),« біссіноз »(у контактують з бавовняної, лляної пилом),« багассоз »(від пилу цвілого цукрового очерету),« легке мийника сирів »,« легке голубівників », робітників, переробних рибу, та ін.

Хотите купить паркет недорого? паркетная доска цена Киев самая низкая на сайте www.royal-parket.com.ua.

Патогенез.

При даній патології спостерігається накопичення імунних комплексів з наявністю інгредієнтів пилу в складі альвеолярних структур легені. При цьому можуть утворюватися гранули з наявністю сенсибілізованих лімфоцитів.

Клінічна картина.

Перебіг захворювання може бути гострим, підгострим і хронічним. При гострому перебігу до кінця дня після вдихання пилу у високих концентраціях можуть спостерігатися висока температурна реакція, перерозподільчий лейкоцитоз при нормальній ШОЕ, задишка інспіраторна в спокої. Слизові оболонки верхнього відділу дихального тракту злегка гіперемійовані. Кілька годин по тому з’являються періодичний нападоподібний кашель, хрипи незвучние хрипи в легенях.

При підгострому перебігу вищеперелічені скарги менш виражені і можуть з’явитися через кілька днів роботи в несприятливих умовах, в більшій мірі звертають на себе увагу задишка при фізичному навантаженні і поодинокі незвучние хрипи в легенях. При хронічному перебігу екзогенного алергічного альвеоліту клінічні прояви вкрай змащені, звертає на себе увагу струс задишка при фізичному навантаженні з одиничними незвучние хрипи. Захворювання має торпідний перебіг і повільно піддається регресії.

Лікування.

Хворих усувають від контакту з шкідливими умовами праці. Призначають антигістамінні засоби, при тривалому перебігу показані глюкокортикоїди, симптоматична і загальнозміцнююча терапія.

Джерело: www. bolyachki. ru

 

Comments are closed.