Тарілка для биття – неодмінний атрибут весільної церемонії

Кажуть, що посуд б’ється на щастя. Важко сперечатися з цим твердженням (особливо, якщо посуд дуже дорога, то вже, яке там щастя…).

 

Однак звичай биття келихів і тарілок, що прийшов до нас з далекого минулого, зберігся і в наші дні.

А спростити весь цей ритуал допомагає спеціальна тарілка для биття, величезний асортимент якої пропонують багато “весільні” магазини.

Так навіщо ж бити посуд на весіллі? Цей ритуал пов’язують зі звичаєм биття пляшок об борт корабля, що відправляється в плавання. Сімейне життя – це теж свого роду корабель, тому, щоб його плавання було щасливим і вдалим, проводять своєрідне “хрещення” буттям тарілок.

Хоча в деяких країнах розбита тарілка є елементом маленької печалі, яка завжди присутня в сімейному житті. Так по єврейських традицій, на весіллі розбиває тарілку наречений, і вона є певним фрагментом всіх бід, які можуть бути у молодят. А так як вони розбилися на дрібні шматочки і ще до спільного життя, означає потім у молодих будуть тільки щасливі дні.

На Русі на другий день весілля перед усіма гостями розбивали глиняні горщики. Розлетівся на безліч осколків горщик говорив про “чистоту” нареченої і її непорочності.

Розбивають тарілки на щастя і в Європі. Так в Англії наречений повинен кинути на землю (неодмінно через голову нареченої) блюдо з солодкою коржем. Тарілка розбивалася, корж підбирала дітвора, а численні осколки радували молодят, адже тепер їх спільного життя буде супроводжувати тільки удача й успіх.

У Німеччині тарілку б’ють подружки нареченої перед порогом її будинку. Знову ж на довге і щасливе життя.

Судячи з традицій багатьох країн можна сказати, що розбита тарілка на весіллі, це щось на зразок особливої??”передоплати” долі за щасливе життя в майбутньому.

Comments are closed.