Недолік сну веде до хвороби Альцгеймера

Хронічні проблеми зі сном можуть стати причиною різних проблем зі здоров’ям, починаючи від різноманітних болів і закінчуючи прискоренням зростання ракових пухлин. Незважаючи на те, що порушення сну вже були виявлені серед пацієнтів з діагностованою хворобою Альцгеймера, не було відомо, чи є це причиною або наслідком.

Тепер же дослідники стверджують, що індивідууми з хронічними порушеннями сну також можуть опинитися в групі ризику раннього настання хвороби Альцгеймера. Вчені з Університету Темпл Філадельфія опублікували результати свого передклінічний дослідження в журналі neurobiology of Aging. На початку вони сконцентрували увагу на лонгітюдних дослідженнях, які показали, що індивідууми з хронічними порушеннями сну часто мають развившуюся хвороба Альцгеймера. Порушення сну можуть бути викликані різними факторами, включаючи роботу, стрес. безсоння.

Згідно з офіційними даними центрів з нагляду за захворюваннями та їх запобіганню, неповноцінний сон пов’язаний з хронічними медичними станами і такими хворобами, як діабет, кардіоваскулярні захворювання, ожиріння і депресія. За твердженням провідного автора дослідження, професора фармакології і мікробіології / іммуннологіі Доменіко Пратико, основним питанням, на яке дослідники намагалися знайти відповідь, було визначення того, чи є порушення сну фактором ризику щодо розлади або, навпаки, просто супроводжує захворювання.

Для подальшого вивчення питання професор Пратико і його колеги застосували трансгенну модель миші з хворобою Альцгеймера, яка мала людську ДНК і протягом року у якої почали розвиватися проблеми з пам’яттю і навчанням, що еквівалентно людині 50-60 років.

Було виявлено, що миші з порушеннями і браком сну мали суттєві порушення в галузі навчання і пам’яті в порівнянні з мишами, які спали нормально. Більше того, до 14-15 місяцях миші мали патології мозку, характерні для хвороби Альцгеймера: бета-амілоїдні бляшки і скупчення тау-протеїнів.Якщо ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl + Enter.

Comments are closed.