Западнонільская лихоманка прижилася в Америці

Вірус, який вбив 284 особи та інфікованих 4000 в США і Канаді, був виявлений у комарів, птахів, коней і людей в 32 штатах в 2003 році, як заявляє центр з контролю і запобігання захворюванням США.

Спочатку вірус западнонільской лихоманки був виявлений лише в 20 штатах, за рік ареал його поширення збільшився вдвічі. Перші хворі на території США були виявлені в Західному Гемпширі в 1999 році.

«Поки рано говорити про епідемію, але ситуація така, що ми зіткнулися з справжньою проблемою», – сказала Джулі Гербердінг директор центру з контролю і запобігання захворювань.

Фахівці кажуть, що в цьому місяці заразилися три людини в Техасі і один в Південній Кароліні.
Хотите сделать водяной знак? красивый водяной знак онлайн читайте инструкцию.

Гербердінг рекомендує американцям уникати місць, де багато комарів, носити захищає одяг, користуватися репелентами, виходячи на вулицю, особливо вночі.

Більшість людей, укушених комарами, що переносять вірус лихоманки Західного Нілу, спочатку відчувають легку головний біль і симптоми, схожі на застуду. Але пізніше вони можуть перейти в хронічний стан і значно послабити імунну систему, що призводить до зараження енцефалітом і менінгітом.

Американські медики також заявили, що вірус може передаватися за допомогою переливання крові та трансплантації органів. Це може призвести до ще більшої кількості захворювань на території країни.

Є ймовірність, що вже 200 тисяч американців могли бути інфіковані з 1999 року, коли вірус убив сімох людей у??Квінсі (Нью-Йорк). До речі, більше 4,5 мільйонів американців змушені постійно отримувати донорську кров та її продукти.

Американська асоціація з контролю за ліками і продуктами (FDA) у співпраці з банками крові, лабораторіями та виробниками ліків ініціювали розробку двох нових тестів, перевіряючих кров на наявність вірусу.

FDA також посилило контроль за донорством крові після торішніх випадків зараження. У зв’язку з новими даними, які доводять поширення вірусу по території США, американські дослідники почали працювати над вакциною проти лихоманки Західного Нілу.

Джерело: Gzt. ru

 

Comments are closed.