Якщо орхідея несподівано зів’яла – зри в корінь

Ще в дитинстві мама заборонила мені підходити до квітів, тому як у мене важка рука. З тих пір і до 26 років кольорів у мене не водилося, точніше я не намагалася їх заводити. У насправді, не прирікати же бідолах на загибель. Так і жила б, напевно, якби не мода на роботі дарувати квіти на День народження. Тоді-то, в 26 років у мене і з’явилася перша принцеса – орхідея Фаленопсис. Разом з квіткою я отримала чіткі рекомендації по догляду за ним: поливати раз на тиждень, не тримати у воді довше години, уникати прямих сонячних променів, протягів і перепаду температури, обприскувати, прибирати пил…

Її краса підкорила мене настільки, що я тремтіла над нею, і поливала, і обприскувала, і порошинки здувала… а вона все чахнула да чахнула… Я засмутилася жахливо, і думала, що знову мама права виявилася і, чесно кажучи, вже збиралася викидати бідолаху… Але одного разу, прийшовши з роботи, я виявила квітка на підлозі. Тріски розсипалися і серед оголених коренів я помітила грудку запліснявілій губки. І тут мене осінило! Мабуть цю губку поклали в квітку при транспортуванні, а в магазині або не знали про її наявність, або забули дістати! Вийшло, що моя орхідея надмірно промокла, губка затримувала вологу і коріння почали підгнивати!

Знаючи, що перелив для орхідеї навіть страшніше посухи, я зрізала загнили коріння і в перебігу тижня просушують свою пацієнтку на віконці (природно не на сонці :)). Після чого посадила свій квіточку назад в горщик, полила як належить і він ожив!

І ось минуло вже 3 роки. Я стала володаркою ще 3 орхідей і 2 драцен і всі живі здорові, а мій первісток зараз в черговий раз збирається цвісти на радість своїй мамі :))

Роза альпійська любить прохолоду, її не слід вирощувати при кімнатній температурі вище 22 градусів Цельсія, так само не слід виставляти на місцевість, куди потрапляють прямі сонячні промені, тому як сонячні промені будуть обпалювати рослина, в результаті, але загине.

Поливати рослину слід тільки виключно крижаною водою по мірі висихання землі чотири рази на тиждень, яку можна настояти в холодильнику, нею ж слід обприскувати рослину два рази на день з розпилювача утором і ввечері.

Так само не забувати про те, що для гарного росту рослини, потрібно рихлити землю, в якій росте альпійська троянда не менше трьох разів на тиждень.

Comments are closed.