Все про вирощуванні маранти

Першим моїм рослиною з сімейства марантових була Maranta leuconeura ‘Fascinator’ (вона ж триколор), рослина не складне і дуже вдячна. Що помітила при догляді за ним:

1. на розпушування грунту відгукується відмінно-якщо акуратно рихлити земельку, не зачіпаючи коріння, можна домогтися нових паростків :)

2. при частому обприскуванні кількість нових листів збільшується вдвічі

3. коренева маса як правило зростає не швидко, т. е. можна спокійно садити в невеликий горшок – через півроку я пересаджувала пишний кущ (листя 40 було), а ось корешочков було не так вже й багато по відношенню до листів, але й не мало, напевно тому, що паростків – то було тільки два, на них і трималося стільки листя-)

4. рослина не дуже любить тінь – стебла витягуються і листя стають вузькими, а нові втрачають своє забарвлення.

5. додаток до пункту 4 на розмір листової пластини також впливає рівень вологості-чим вище вологість, тим більше листя

6. через бурхливе зростання, маранта необхідна підгодівля, відмінний ознака, що пора – сповільнене зростання, неяскравий окрас нових листя і звичайно ж трубочки нових листків менше, коротше і тонше, а розгортається лист не повністю окрашенним. Последняя стадія – наступні нові листя взагалі вилазять дрібними, губляться червоні смуги.

Проблеми:

1. власне це і не проблема як таковая – сухості кінчиків, яка з’являється при низькій вологості. Позбутися від такої напасті можна щоденним обприскуванням (якщо жарко і дуже сухо) або через день. Особливу увагу взимку.

2. ні в якому разі не допускати попадання холодного повітря або протягу – Maranta гірше всіх зі свого однойменного сімейства реагує на протяги – скручує більшу частину своїх листів, з подальшою засушування стебел. Інакше потім фінська мисливська одяг знайдеться для вас простіше, ніж знайдеться спосіб оживити ваших зелених вихованців.

Comments are closed.