Вирощування в саду астильби: посадка і догляд

вирощування в саду астильби: посадка і догляд вирощування в саду астильби: посадка і догляд  вирощування в саду астильби: посадка і догляд  вирощування в саду астильби: посадка і догляд  вирощування в саду астильби: посадка і догляд  вирощування в саду астильби: посадка і догляд

Одним з перших рослин, які я захотіла посадити у себе на новому дачній ділянці, була астильба, посадка і догляд за якої обіцяв бути неважким. Краса цієї квітки вражала мене задовго до того, як я взагалі стала замислюватися про дачу, ще під час відвідувань садиб друзів і знайомих. Яскрава, пишна, нереально красива… В-общем, начиталася я літератури, надивилася фото астильби і придбала пару кореневищ в першу ж весну, благо магазини пропонують великий вибір за дуже невеликим грошам.

Відразу скажу, що намагалася я отримати її і з насіння, але це вже на третій рік володіння ділянкою.

Виявилося, що вирощувати астильбу з насіння – та ще морока! Я все робила з науки, але в підсумку залишилося в живих тільки одну рослину, і то слабеньке, і це на 5-й рік життя!

Астільба – типовий багаторічник, тому її краще розводити кореневищем. Коли я здобуваю астильбу коренем, прибираю її в холодильник до висадки, перевіряю раз на тиждень, щоб не підгнивали корінці. Поки такого жодного разу не було, матеріал продають досить якісний.

Вибір місця багато в чому визначає подальшу долю квітки – чи буде він вас радувати цвітінням, або піде в себе. Догляд за астильбой нескладний, вона добре переносить півтінь, на сонці вона теж себе непогано почуває, але їй обов’язково потрібен хороший полив або волога за рахунок високого стояння грунтових вод грунт. У мене ділянку досить затінене, північний схил, і грунтові води далеко, я довго думала, як посадити астильбу, щоб не погубити її. Але поселивши астильбу поруч з баком з водою, який підтікає злегка, я забезпечила її майже постійною наявністю вологи, тому з цвітінням і вирощуванням у мене проблем немає.

При посадці астильбу потрібно заглибити, бо щороку кореневище вертикально приростає на 3-4 см, нові корінці починають випирати із землі і підсихати, через це час цвітіння скорочується. Вона нарощує кореневу систему 2-3 роки, а потім тільки зацвітають на повну силу. Коли кореневище сильно розростається, рослину необхідно оновлювати, тобто ділити корінь на кілька частин, залишаючи на кожній деленке по дві-три бруньки. Дуже вдячно приймає астильба мульчування перегноєм. А ще для підгодівлі я використовую Кемиру – один раз навесні, один раз під час цвітіння, і один раз восени. Якщо при хороших умовах астильба все ж чахне, значить швидше за все її не влаштовує місце, треба його міняти. Багато дослідним шляхом знаходять найкраще розташування для астильби, але на це, звичайно, йде багато років. В-общем, при бажанні виростити астильбу може будь-який, головне тепреніе, а деяким і його не потрібно, все-таки при наявності вологості, це досить невибаглива рослина.

Comments are closed.