Великобританії загрожує епідемія лихоманки Ебола

Лихоманка Ебола – одне з найнебезпечніших і швидко поширюються захворювань у світі. Смертність в результаті зараження вірусом Ебола становить від 50% до 80%.

Лихоманка Ебола практично невиліковна.

Захворювання починається з гострих болів (голова, живіт, м’язи) і проносу. Пізніше з’являється сухий кашель і колючі болі в грудній клітці. На 5-7-й день хвороби тіло покривається висипом, після зникнення якої шкіра починає лущитися. Далі у хворого починається кривава блювота, кровотечі з носа, маткові кровотечі, у вагітних настає викидень. Смерть настає зазвичай на 2-му тижні хвороби через непоправної втрати крові і шоку.

Основними переносниками вірусу є мавпи. За даними професора Уолша, в найближчі роки можна очікувати спалаху захворювання в Конго і Камеруні. Це пов’язано з тим, що через “нафтового буму” в регіоні істотно розвинулася інфраструктура, і тепер мисливці за мавпами все частіше потрапляють в інфіковані регіони. М’ясо мавп надзвичайно популярно в Африці, а в Європі, з недавніх пір, його стали подавати в ресторанах як делікатес. Також як і на сибірку, лихоманкою Ебола можна заразитися через їжу, пише The Guardian.

“Навіть один випадок захворювання може призвести до жахливих наслідків. Уявіть собі, що в столиці Конго – Браззавілі – буде зафіксовано хоча б одне захворювання. Серед іноземців почнеться паніка. Всі спробують виїхати з країни, а якщо у літаку виявиться хоча б один носій інфекції – захворіють всі пасажири, а слідом за ними – страшна епідемія по всій країні “, – говорить Уолш. Особливу тривогу подібні перспективи викликають саме у Великобританії, так як саме на британські острови прагнуть іммігранти з Конго, Камеруну, Габону і Уганди.

“Не хочу здатися вам панікером, але небезпека епідемії реально існує. Не можу назвати ніяких точних цифр, але шанси точно більше 2% і, швидше за все, менше 50% “, – підкреслив професор Уолш.

Джерело: NEWSru. com

Comments are closed.