Що подивитися в Мадриді

Поїздка в Іспанію принесе вам масу вражень і позитивних емоцій. У головному місті Іспанії – Мадриді – зосереджено неймовірне безліч визначних пам’яток, хоча саме місто являє собою одну велику пам’ятка, оскільки розташований біля підніжжя гір Сьєрра-де-Гвадаррама. Місто вперше згадується в історичних документах, датованих 9-м сторіччям. У той період місцевість контролювалася арабами-мусульманами. За часів правління Мухаммада Першого на місці Мадрида височіло фортифікаційна споруда Маджіріт. Імовірно, Мадрид був названий на честь цієї фортеці періоду Середньовіччя. У 11 сторіччі християнам вдалося відвоювати фортецю у арабів. У 1561 році Мадрид отримує статус столичного міста. На сьогоднішній день Мадрид є видатним культурним центром європейського простору: тут зосереджено безліч архітектурних та історичних пам’яток, а також найбільш відомі європейські музеї.

Королівський палац являє собою одне з найбільш видатних місць міста, це офіційна резиденція королів Іспанії. Палац використовують для проведення церемоніальних заходів і офіційних прийомів. Фортеця Маджіріт була побудована в цьому місці ще в 9 столітті. Під час правління Габсбургів спорудження перебудували в замок Алькасар, який сильно постраждав в результаті пожежі +1734 року. Пізніше почалося будівництво нової фортеці на місці згорілого Алькасара. Палац споруджувався з 1738 по 1764 рр. у відповідність з проектами таких майстрів архітектури як Франческо Сабатіні і Філіппо Юварра. Сучасний Королівський палац вважається одним з найкрасивіших серед усіх європейських замків. Над його оформленням працювали не тільки іспанські, але також німецькі та італійські майстри.

Поруч із замком розташувалася площа Пласа-Майор, яка в середні століття була основною точкою міста, крім того, на ній проводилися страти і корида. У центральній частині площі височіє кінна статуя Філіпа III, за наказом якого була споруджена площа. Навколо площі розташовані будівлі, оформлені в стилі бароко. Трохи східніше розташувався географічний центр міста та Іспанії в цілому – площа Пласа-Пуерта-дель-Соль, де є нульова відмітка, звідки починається відлік відстаней по всій території країни. Тут також розташовується монумент, присвячений Карлу III.

Comments are closed.