Молодіжний зліт турінструкторскіх команд Союзної держави

Це пропонує активним білорусам абсолютно новий проект соціально-освітнього туризму – Молодіжний зліт турінструкторскіх команд Союзної держави.

Дуже часто можна почути запитання з боку дорослих – мовляв, як зацікавити молодь і спонукати її на ініціативу? Відповідь однозначна – дати повну свободу фантазії і уяві. Яким чином це відіб’ється на туризмі? Самим прямим – адже Молодіжний зліт турінструкторскіх команд збере кращих з кращих, а самі пілотні проекти, які запропонують учасники в ході відбіркових турів, будуть реалізовані.

З пропозицією провести цей зліт виступили Міністерство спорту і туризму Республіки Білорусь і Федеральне агентство з туризму Російської Федерації. Саме там дуже вірно було зазначено, що прилучення великого числа молоді та підлітків до самодіяльного соціально-освітньому туризму стане однією з форм розвивального дозвілля і сформує культуру людських і міжнаціональних відносин. До того ж, проекти соціально-освітніх маршрутів у своїх селах, районах та містах піднімуть внутрішній туризм Білорусі на абсолютно новий рівень. З’являться абсолютно нові туристичні маршрути, які, безумовно, знайдуть своїх поціновувачів.

Та й взагалі самодіяльний соціально-освітній туризм – це здоровий спосіб життя, прекрасна фізична форма, досягнення стану фізичного і душевного благополуччя. А ще – вміння працювати в команді і завжди бути один за одного горою. А ці якості, як відомо, допомагають вирішувати будь-які, навіть найскладніші життєві проблеми.

Сучасний стан та перспективи розвитку муніципальних утворень сільського типу, що володіють багатим природним і культурно-історичним потенціалом, немислимо без розвитку туризму. А у Союзної держави в минулому є досвід масового залучення населення в самодіяльний туризм з підготовкою громадських турінструкторов.

Як стати учасником?

Відбір учасників громадських турінструкторскіх команд для участі в Молодіжному зльоті вже стартує в кінці цього року. Даний етап проводитиметься на базі Інтернет-ресурсу організаторів з боку Республіки Білорусь та Росії (Республіка Алтай). Взяти участь у відборі зможуть усі бажаючі білоруси у віці від 14 до 30 років, останні з яких мають непрофільне освіту. Юнаки і дівчата повинні володіти лідерськими навичками, мати досвід громадської діяльності та реалізації соціально значущих проектів. Обов’язковими умовами є навички виживання на природі, знання історії краю, рослин, тварин, народних ремесел, обрядів і традицій. І – вміння навчити цьому інших…

Конкурсний відбір являє собою 2 заочних туру:

1. Есе про своє селищі, місті, районі з описом унікальних об’єктів, які можуть зацікавити багатьох людей (унікальних майстрів своєї справи і незвичайних заходів, пам’яток природи, культури, історії, ін) з додатком фото та відеоматеріалів;

2. Есе про себе, свої інтереси, компетенціях, досвіді, досягненнях та мотивації участі в Зльоті турінструкторскіх команд.

Результатом відбору стане формування 5 команд по 10 чоловік кожна з Республіки Білорусь та 10 команд з Російської Федерації (Республіка Алтай). На протягом лютого-травня 2012 команди пройдуть спеціальне навчання, ними буде розроблено 12 муніципальних маршрутів на територіях Білорусі та Алтаю. А в липні 2012 року всі команди на два тижні зберуться на Молодіжному зльоті в Алтаї. Учасники отримають сертифікати громадських турінстрокторов і отримають можливість стажуватися в Росії в сезонному або цілорічному відпочинку в сфері організації туризму.

Інформаційний супровід проекту здійснює «ИНФОцентр-Стиоит». Довідки за тел: 8 (029) 592-42-36

Ірина Машезова


При проведенні серйозних банківських операцій і операцій, завжди краще перестрахуватися. Професійна банківська гарантія від досвідченої компанії зробить будь-яку угоду безпечною, а вас упевненим в її успішному результаті.


Comments are closed.